ďťż Jelenia Wyspa - Bory Tucholskie

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie

Flesz-Fakty

Ruszyło nowe forum dyskusyjne poświęcone Tucholi i Borom Tucholskim. Pod adresem http://forum.tucholskie.pl możecie Państwo wyrazić swoje opinie na temat miasta i okolic.
Jelenia Wyspa Drukuj
Oceny: / 35
KiepskiBardzo dobry 
Friday, 17 February 2006
Spis stron
Jelenia Wyspa
Strona 2
Strona 3
Strona 4
, viagra sale ,Jelenia wyspa' Ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna to rodzaj szlaku turystycznego, store który został w taki sposób wyznaczony w terenie, aby zaprezentować przyrodę jako zespół elementów i procesów tworzących wspaniały system, będący środowiskiem, w którym żyjemy. Tego typu ścieżka pod nazwą ,,Jelenia wyspa' zlokalizowana jest w pobliżu szosy prowadzącej z Tucholi do Tlenia w odległości 8 km od Tucholi.
 ImageJej początek znajduje się 200 m za osadą Nadleśnictwa Tuchola w Gołąbku przy odchodzącej na prawo drodze leśnej.Ścieżka przebiega przez tereny leśne Leśnictwa Plaskosz w części rezerwatu przyrody "Bagna nad Stążką" znanej pod historyczną nazwą "Jelenia Wyspa". Po drugiej stronie ulicy znajduje sie wejście do parku dendrologicznego, w którym możemy ogladać opisane na tabliczkach rzadkie gatunki roślin.

Dojazd do Gołąbka


Park dendrologiczny
Park dendrologiczny


Image

Na terenie ścieżki Nadleśnictwo Tuchola prowadzi kursy, dzięki którym zainteresowani mogą uzyskać szeroką więdzę na temat ekosystemów leśnych od samych specjalistów. Kursy odbywają się w środku lasu, a także zbudowanym specjalnie do tego celu budynku.

Image

Długość ścieżki wynosi około 3,5 km . Na tej trasie - w miejscach najciekawszych pod względem przyrodniczym - zlokalizowano 10 przystanków.Wejście na ścieżkę oznaczone jest w terenie tablicą informacyjną, trasa natomiast wytyczona jest kierunkowskazami z symbolem tej ścieżki - stylizowaną sylwetką jelenia.

Przy trasie można napotkać małe tabliczki z wykrzyknikiem, sygnalizujące różne ciekawostki przyrodnicze i historyczne, które odszukać należy samodzielnie. Jest to próba sprowokowania zwiedzających do postrzegania złożoności ekosystemu leśnego, a zarazem próba nauki czytania poszczególnych kart "Wielkiej Księgi Lasu".

Image
Wyznaczone miejsce na ognisko


W dalszej częsci artykułu zamieściliśmy zdjęcia wykonane na ścieżce.